Înfrângere la scor pentru Gloria Buzău

0

Dacă pe teren propriu se descurcă bine, Gloria Buzău arată că nu se simte prea bine în deplasare. Astăzi, gruparea din Crâng a pierdut cu scorul de 4 - 2 în faţa formaţiei ACS Berceni, după ce în urmă cu două săptămâni, tot în deplasare, fusese învinsă la scor de neprezentare de Academica Argeş Piteşti.

Primii care au deschis scorul în meciul de astăzi au fost gazdele, în minutul 25, prin Pădureţu. Buzoienii au reuşit să egaleze după doar 9 minute, prin Bobe. Ilfovenii au revenit în avantaj în minutul 39, prin reuşita Marin.

Introdus de tehnicianul Gloriei după pauză, Tigoianu a reuşit să egaleze din nou, în minutul 66. Egalitatea pe tabela de marcaj nu a durat decât cinci minute: Pătraşcu a înscris pentru gazde cu un şut de la 18 metri. Scorul final, 4 - 2, a fost stabilit în minutul 82, de către Ursu.

Sâmbătă, în cadrul etapei a patra a Ligii a doua la fotbal, seria est, s-au mai disputat partidele CSM Unirea Slobozia - CS Baloteşti 4-0, Rapid CFR Suceava - Săgeata Năvodari 2-2, Sport Club Bacău - CF Brăila 1-1, ACS Academica Argeş Piteşti - FCM Dorohoi 2-0 şi FC Voluntari - FC Farul Constanţa 5 - 1.

Citeşte şi: Separatoare de trafic, pe şoseaua de centură a Buzăului