Moldovan: "Am evoluat cu mult curaj şi am făcut un meci mare"

0

Într-un meci din etapa a 31-a a Ligii I de fotbal, FC Braşov a învins, pe propriul teren, pe Gloria Bistriţa, scor 6-0, toate golurile fiind marcate în repriza a doua.

La finalul unui meci fără miza pentru vreuna dintre cele două echipe, antrenorul braşovenilor, Viorel Moldovan, s-a declarat satisfăcut de rezultatul obţinut de propria formaţie.

"Am făcut un meci foarte bun şi am meritat din plin victoria. Băieţii s-au implicat total şi s-a văzut o determinare remarcabilă în jocul lor. Am făcut o primă repriză mai slabă, dar ne-am descătuşat în actul secund. Ne-am răzbunat pentru toate ratările din acest campionat.

La 1-0 am avut şi şansă la ratarea lui Hora, dar am meritat din plin această victorie. Mă bucur pentru debutul cu gol al lui Chipciu, întrucât aceşti jucători tineri reprezintă viitorul echipei. Trebuie să terminăm cu fruntea sus acest sezon şi să scoatem maxim din ultimele meciuri", a declarat Moldovan.

Acesta a vorbit şi despre accidentarea lui Marius Măldărăşanu din minutul 28, dar nu a uitat să înţepe conducerea formaţiei de la poalele Tâmpei: "Din păcate, accidentarea lui Marius la glezna piciorului drept a recidivat şi am fost nevoit să-l înlocuiesc.

Chiar şi fără Măldă, băieţii s-au descurcat foarte bine şi au dat pe teren mult mai mult în comparaţie cu ceea ce au primit".