Dan Dungaciu, la „Interviurile Adevărul”, de la ora 13.30

Turnu Severin: Sindicaliştii de la Celrom au ieşit, din nou, în stradă

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Oamenii cer dizolvarea actualului comitet de creditori şi înfiinţarea altuia nou

Sindicaliştii de la CELROM s-au adunat, astăzi, în faţa Prefecturii din Drobeta Turnu Severin pentru un miting paşnic.

Oamenii cer dizolvarea actualului comitet de creditori şi înfiinţarea altuia nou care să repună fabrica de celuloză pe picioare.

„Adevăraţii creditori, cum ar fi CEZ-ul care deţine 25%, ANAF-ul care are 15%, ce mai avem noi şi primăria, în total s-ar ridica la 64%, am fi majoritari şi am putea desfiinţa acest comitet”, ne-a spus Dumitru Simolov, sindicalist.


Protestatarii şi-au spus of-urile prin intermediul unor pancarte inscripţionate sugestiv „Stop afacerilor dubioase”, „Aţi furat, aţi jefuit, acum totul s-a sfârşit” sau „Aţi distrus tot combinatul, acum daţi cu subsemnatul”.

Protestul s-a încheiat la ora 14,00. Oamenii sunt hotărâţi ca în cazul în care nu se va ajunge la un consens, să abordeze o altă metodă şi anume furia oamenilor către acei administratori ai creditării.


 

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite