Accident rutier pe strada Isaccei: Biciclist lovit de maşină

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Poliţia cercetează cazul (arhivă)
Poliţia cercetează cazul (arhivă)

Evenimentul rutier a avut loc marţi după amiază, în jurul orei 17.00, pe strada Isaccei din municipiul Tulcea (în dreptul casei Olteanu). Biciclistul rănit a fost preluat de un echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă Tulcea şi transportat la Unitatea de Primiri Urgenţe a spitalului judeţean.

Din câte se pare, accidentul a avut loc pe prima bandă de circulaţie. Biciclistul a fost lovit de un Renault Laguna de Galaţi. Poliţia a ajuns la faţa locului pentru a cerceta circumstaţele în care s-a petrecut accidentul rutier.
„Biciclistul este stabil, dar are două coaste fracturate. A rămas internat la spitalul judeţean de urgenţă Tulcea“, spune dr. Dumitru Vâlcu, director medical al Serviciului Judeţean de Ambulanţă Tulcea.
Conform informaţiilor furnizate de reprezentanţii Inspectoratului Judeţean de Poliţie Tulcea, la volanul maşinii se afla A. Adrian (64 ani), din Tulcea. Acesta l-a accidentat grav pe  M. Toader (63 ani), biciclist care trecea strada strada prin loc nepermis.
Şoferul avea permis de conducere și nu se afla sub influența băuturilor alcoolice.

Tulcea

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite