FOTO Mort de beat, uitându-se după trenuri, un motociclist "s-a înfipt" într-o maşină
În vârstă de 48 de ani, motociclistul mort de beat a intrat în plin într-o maşină care circula în faţa sa. Accidentul a avut loc pe Calea Buziaşului, la intrarea în oraş, iar circulaţia a fost dată peste cap. Până să ajungă la spital, victima a încercat să găsească scuze pentru fapta sa.
Atât motociclistul, cât şi femeie care se afla la volanul maşinii, se îndreptau spre locul de muncă. Femeia l-a depăşit pe motociclist, însă două minute mai târziu s-a trezit cu motocicleta acestuia înfiptă în maşina sa. Accidentul a avut loc la trecerea de cale ferată de pe Calea Buziaşului din Timişoara. Femeia spune că a avut impresia că motociclistul era beat pentru că acesta circula în zig-zag pe şosea. Din această cauză, a avut mari emoţii când a venit momentul să îl depăşească.
Supoziţia femeii este confirmată şi de poliţişti, care în zadar s-au chinuit să îl testeze pe motociclist. Bărbatul nu putea să sufle în fiolă de beat ce era. Ca atare, a fost dus la spital, atât pentru îngrijiri medicale, cât şi pentru testarea alcoolemiei. Motociclistul le-a povestit poliţiştilor că nu era atent la trafic pentru că se gândea de câte vreme nu a mai văzut trenuri circulând pe Calea Buziaşului.
Circulaţia la intrarea în Timişoara a fost îngreunată de accident.






















































