Dumitrescu contraatacă: "Cum să spună că Reghinul este mai bună ca Chindia?"
0
Duelul declaraţiilor dintre oficialii de la FCM Târgovişte şi cei ai Chindiei Târgovişte continuă. Vizibil deranjat de vorbele lui Ghiorghi Zotic, patronul Municipalului, care a declarat că Avântul Reghin este o echipă mai bună decât Chindia, antrenorul Silviu Dumitrescu a contraatacat.
"Nu vedeţi că se contrazic? Cum să spună că Reghinul este mai bună ca Chindia? În ziar spune că a fost japcă acolo. Ce echipă ar trebui să aibă, dacă a fost japcă acolo?", a răbufnit Silviu Dumitrescu, antrenorul Chindiei Târgovişte.
Mugur Porumbacu, preşedintele Chindiei, nu a fost nici el mai prejos, oferind şi acesta o declaraţie tăioasă către oficialii FCM-ului: "Cei de acolo îşi doresc probabil două lucruri: să nu retrogradeze şi să bată Chindia. Obiectivul nostru este să promovăm, deci nu ne suprapunem cu ei", a spus preşedintele grupării de lângă Turnul Chindiei.