Americanii au batut palma cu primarul din Mihail Kogalniceanu

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:

Ei vor plati administratiei locale 1 miliard de lei pentru serviciile de gospodarire

Vrand sa faca pace cu toata lumea, oficialii americani au avut o intrevedere si cu reprezentantii administratiei locale din Mihail Kogalniceanu. In urma discutiilor cu primarul Traian Dinu, americanii au incheiat un protocol privind prestarea de servicii de gospodarire edilitara. Pentru activitatile de salubrizare si igienizare pe care le va efectua in sectorul american, Serviciul de Gospodarire din cadrul Primariei Mihail Kogalniceanu va primi 1 miliard de lei. Strangerea gunoiului menajer, curatenia santierelor si alte treburi "casnice" au adus deja la bugetul local suma de 142 milioane de lei. Oficialii romani si americani s-au consultat cu primarul Dinu si in privinta executarii drumului de acces la aeroport. Autoritatile militare s-au angajat ca vor respecta intocmai traseul. In plus, administratiei locale i s-a promis ferm ca, in caz de deteriorari produse amenajarilor existente, pe timpul stationarii trupelor militare, americanii vor face toate reparatiile pe cheltuiala lor.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite