Ţicleanu: "Cu mine, Craiova nu retrograda"
0Fostul antrenor al Universităţii Craiova, Aurel Ţicleanu, a declarat că ehcipa olteană ar fi rămas în Liga I dacă nu ar fi fost dat afară după primele 5 etape ale sezonului actual.
"La Craiova nu a fost continuitate în idei şi la primele probleme apărute, s-au schimbat liniile. Multă lume spune că dacă eu nu eram schimbat în debutul campionatului, Craiova nu ajungea în această situaţie. Aveam un joc foarte bun, dominasem Steaua şi CFR Cluj, chiar dacă echipa era în construcţie. Singura dorinţa era aducerea lui Victor Piţurcă, nu lipsa de rezultate. Mititelu a recunoscut că nu trebuia să facă acea schimbare", a spus Ţicleanu la Premium Liga, de la GSP TV.
Ţicleanu este sceptic în privinţa proiectului de înfiinţare a unei noi echipe la Craiova: "Nu cred în noua echipă a Craiovei pentru că totul va fi frumos până în momentul în care trebuie puşi pe masă banii. Se pleacă de la un buget de 3 milioane, dar sunt foarte multe cheltuieli pe lîngă această sumă".