Sumudică, egalul celui mai important adversar al lui Ronaldo în lupta la titlu din Arabia Saudită

0

Marius Șumudică a ajutat, indirect, echipa la care evoluează Cristiano Ronaldo în lupta la titlu după ce a reușit să încheie la egalitate partida cu Al Hilal, scor 1-1.

Al Raed, echipa la care antrenează Marius Șumudică a obținut marți un punct în fața uneia dintre cele mai titrate formații din Arabia Saudită, Al Hilal. Egalul obținut de Șumudică ajută echipa lui Cristiano Ronaldo, Al Nassr, să își consolideze prima poziție, la 3 puncte in fața celor de la Al Hilal. Al Nassr are și un meci în minus, așa că se poate distanța la 6 puncte la finalul primelor 13 etape din campionat.

Trupa lui Șumudică este abia pe locul 10, cu 16 puncte acumulate în 13 meciuri. Șumudică l-a avut în teren pe Alex Mitriță, Silviu Lung Jr. fiind doar rezervă. Oaspeții au deschis scorul în minutul 24 prin Al Yami. Gazdele au egalat pe finalul meciului, în minutul 76, prin Mubarak.

Cristiano Ronaldo ar putea debuta pentru Al Nassr pe 21 ianuarie. Abia în luna aprilie Șumudică ar putea avea ocazia să joace împotriva starului portughez.