Real Madrid, la 3 minute de dezastru! Toate rezultatele de marţi şi clasamentele din Liga Campionilor

0
real

Marţi seara s-au jucat meciurile din etapa a doua a primelor 4 grupe din Liga Campionilor. Condusă cu 2-0, în minutul 87, de Borussia M’Gladbach, Real Madrid a reuşit să salveze un punct.

După eşecul surprinzător din prima etapă, 2-3, pe teren propriu, cu Şahtior Doneţk, Real Madrid nu îşi mai putea permite un nou pas greşit. Cu moralul ridicat de victoria obţinută, în weekend, în EL Clasico trupa lui Zidane a controlat jocul din Germania, fără să îşi creeze însă multe  ocazii de gol. Borussia s-a apărat excelent, a fost letală pe contraatac şi s-a desprins pe tabelă după dubla reuşită de Thuram (33 şi 58). Spaniolii au reuşit o egalare ce părea improbabilă cu puţine minute înainte de finalul meciului, Benzema ’87 şi Casemiro ’90+3 salvând în extremis un rezultat de egalitate

Atletico Madrid a câştigat, scor 3-2, meciul susţinut, marţi seară, pe teren propriu, în compania echipei FC Salzburg, o partidă arbitrată de o brigadă din România, cu Ovidiu Haţegan la centru.

Într-un alt meci condus de o brigadă de arbitri din România, cu Istvan Kovacs la centru. Bayern Munchen a învins,, în deplasare, scor 2-1, echipa Lokomotiv Moscova.