PSG - Lyon, scor 5-0, în Ligue 1, cu patru goluri marcate de Mbappe în 13 minute

0
Kylian Mbappe

Paris Saint-Germain a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (1-0), formaţia Olympique Lyon, în etapa a IX-a a campionatului francez Ligue 1.

Neymar a deschis scorul din penalti, în minutul 9. În repriza a doua, Kylian Mbappe a marcat de patru ori, în minutele 61, 66, 69 şi 74.

Cele două echipe au evoluat cu câte un jucător mai puţin, după eliminările lui Kimpembe (PSG) '32 şi Tousart (Lyon) '45+1.

PSG este neînvinsă în acest sezon şi are maximum de puncte în clasament, 27. Pe locul al doilea se află Lille, cu 19 puncte, iar pe locul al treilea Olympique Marseille, cu 16 puncte. Lyon este pe locul 6, cu 14 puncte.