Tineret fără speranţe

0
Românii au avut o evoluţie modestă

Reprezentativa Under 20 a României, condusă de Emil Săndoi, a pierdut ieri fără drept de apel în faţa Cehiei, scor 0-3, într-un meci amical disputat la Ploieşti.

Oaspeţii au înscris încă din minutul 5 şi au mai punctat de două ori până la pauză. Românii au avut o evoluţie modestă, chiar dacă cehii au folosit o echipă Under 21. Antrenorul nostru a folosit o echipă mai tânără, pentru că oricum selecţionata Under 21 a ratat calificarea la Europeanul din 2013.

Emil Săndoi a început meciul în următoarea formulă: Buzbuchi (Viitorul Constanţa) - Serediuc (CS Otopeni),  Creţu (CSM Iaşi), Fl. Ilie (Poli Timişoara), Toşca (Săgeata) - Gugu (Tg. Mureş), Florean (FC Bihor), Romario Benzar (Viitorul Constanţa) - Mărkuş (FC Bihor), N. Stanciu (FC Vaslui), Cârstocea (Viitorul Constanţa).

Au mai jucat: Dăruială (Poli Timişoara), L. Dobre (Sportul), Băluţă (Chindia), Roman (Petrolul) şi Şerban (Chindia)