Patru victorii şi un egal pentru adversarii românilor!

0

ŢSKA Sofia, adversara Stelei, a învins, duminică, în deplasare, scor 2-1, pe Kaliakra. ŢSKA a avut doi jucători eliminaţi la acest meci, Ademar în minutul 36 şi Delev, în minutul 85.

Slask Wroclaw, adversara Rapidului, a câştigat, duminică, jocul disputat în deplasare cu Legia Varşovia, scor 2-0.

Adversara Vasluiului, Sparta Praga a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Hradec Králové, şi are patru victorii din patru meciuri.

Austria Viena, adversara lui Gaz Metan Mediaş, a câştigat, scor 3-0, meciul jucat în deplasare cu Rapid Viena. Linz a marcat ultimul gol al echipei sale, şi, cu cinci reuşite, este golgheterul campionatului.

Adversara lui Dinamo, Vorskla Poltava, a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu Dnepr Dnepropetrovsk, într-un meci din etapa a 7-a a campionatului Ucrainei.

Tragerea la sorţi pentru stabilirea grupelor din Liga Campionilor va avea loc joi (18.45, TVR1), Oţelul fiind în ultima urnă. Tragerea la sorţi pentru grupele Ligii Europa se va desfăşura vineri (14.00, Sport.ro).