Murray trăieşte periculos la Dubai. Britanicul a salvat şapte mingi de meci şi a jucat un tie-break de 31 de minute

Andy Murray

Andy Murray, liderul mondial al tenisului masculin, a fost la un pas de eliminare la turneul ATP care se desfăşoară la Dubai.

Ştiri pe aceeaşi temă

Murray a salvat şapte mingi de meci în partida pe care a disputat-o împotriva neamţului Philipp Kohlschreiber, partidă terminată cu scorul de 6-7 (4-7), 7-6 (20-18), 6-1.

Meciul a durat două ore şi 57 minute şi a consemnat unul dintre cele mai lungi tie-breakuri-uri din istoria tenisului.

Scoţianul a câştigat tie-break-ul setului doi, care a durat 31 minute, cu 20-18, salvând nu mai puţin de şapte mingi de meci ale adversarului său.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: