Liga I: CFR Cluj a învins FC Botoşani, scor 1-0, cu un gol marcat în minutul 89

0
Vasile Miriuţă, antrenor CFR Cluj

Formaţia CFR Cluj a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Botoşani, în ultimul meci al etapei a XV-a a Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Larie, în minutul 89, cu un şut din apropierea careului de şase metri.

CFR Cluj: T. Marc - Lopes, Larie, Horj, Camora - Rus, Gomelt  (Omrani '58)- Nouvier, Ruiz (Negruţ '83), Păun (Peteleu '68) - Bud. Antrenor: Vasile Miriuţă

FC Botoşani: Iliev - Dimitrov, Miron, Burcă, Muşat - Vaşvari (Plămadă ''90+1), Bordeianu - Golofca, Willie (Cucu '62), I.Fulop (Herghelegiu '46) - Astafei. Antrenor: Leo Grozavu

N-am făcut o primă repriză bună, am fost prea încărcaţi, însă repriza a doua am forţat victoria, iar când îţi forţezi norocul, norocul vine. Am meritat victoria la cum am jucat în repriza a doua. Era păcat să nu câştigăm, numai eu ştiu cât muncim la antrenamente. Ieri s-a accidentat şi Filipe Nascimento şi a trebuit să improvizez. N-am făcut o partidă bună, dar am meritat victoria", a declarat antrenorul lui CFR Cluj.