Liderul Chelsea, învins de Everton! (VIDEO)

0
Saha, după ce l-a învins pe portarul Cech pentru a doua oară

Etapă nebună în Permier League! Chelsea, liderul clasamentului, a fost perdanta rundei a 26-a a campionatului englez, fiind învinsă cu 1-2 pe terenul lui Everton.

După ce londonezii au deschis scorul în minutul 13 prin Malouda, un alt francez, Louis Saha, a fost eroul „caramelelor”, reuşind să întoarcă scorul prin cele două reuşite ale sale. Mai mult, Saha a mai ratat şi un penalty înainte de pauză.

Chelsea are consolarea faptului că Manchester United a rămas pe locul doi, după remiza 1-1 de pe terenul lui Aston Villa.

Un alt meci tare al serii s-a disputat la Londra, unde Arsenal a învins cu 1-0 FC Liverpool. Diaby a fost salvatorul „tunarilor” prin golul marcat în minutul 72, iar Arsenal mai trage speranţe la titlu fiind la şase puncte de liderul Chelsea.

Ieri s-au mai jucat meciurile West Ham United – Birminhgam City 2-0, Wolverhampton – Tottenham 1-0 şi Blackburn Rovers – Hull City 1-0.