FC Hermannstadt a învins pe teren propriu FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a patra a Superligii

0
Minge - fotbal

Echipa FC Hermanstadt s-a impus cu 2-1 (2-1) în meciul de pe teren propriu disputat luni împotriva formaţiei FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a patra a Superligii.

Hermannstadt a deschi scorul prin Alhassan, care a trimis în plasă o centrare de pe dreapta a lui Balaure, în minutul 23. În minutul 34 acelaşi Alhassan a marcat cu un şut puternic de la 25 de metri. Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 39, când Nemec a înscris cu o lovitură de cap.

FC HERMANNSTADT: Iliev - Butean, Antoche, I. Stoica, Opruţ - Biceanu (Răuţă 65’), Mino Sota, Alhassan (I. Petrescu 72’) – Balaure (Năstăsie 78’), Paraschiv (Hora 72’), Oroian (C. Popescu 65’). ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

FC VOLUNTARI: M. Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - C. Costin (Merloi 56’), Meleke (Fulop 63’), Droppa (Helder Tavares 46’), Raţă, Vlad (Aliji 76’) – Marcelo Lopes (D. Florea 46’), Nemec. ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: Mino Sota 31, Balaure 66 / Meleke 57, Ricardinho 72

Arbitri: Viorel Nicuşor Flueran – Adrian Popescu, Ionel Valentin Dumitru - Arbitri VAR: Florin Andrei – Valentin Avram