Ana Bogdan a fost eliminată în primul tur la Madrid Open. Cu câţi bani s-a ales chiar dacă a pierdut cu Sevastova

0
Bogdan

Jucătoarea Ana Bogdan, locul 102 WTA, venită din calificări, a fost eliminată, joi, în primul tur al turneului Madrid Open.

Bogdan a fost învinsă de letona Anastasia Sevastova, locul 54 WTA, de asemenea venită din calificări, scor 6-0, 6-3, într-o oră şi 8 minute.

În primul set al meciului, Bogdan nu a reuşit să câştige niciun game în faţa letonei. Românca a avut un start bun în setul secund, dar Sevastova a recuperat şi s-a desprins.

Sevastova a avansat în turul doi al turneului de la Madrid, unde o va întâlni pe Johanna Konta, cea care a învins-o în primul tur pe Yulia Putintseva, cu scorul de 6-4, 6-2.

Cu câţi bani s-a ales Ana Bogdan chiar dacă a pierdut cu Sevastova

Pentru participarea în primul tur, Ana Bogdan a obţinut 12.655 de euro şi 10 puncte.