A inscris Craioveanu

0

O data cu accidentarea argentinianului Martin Palermo, atacantul roman al lui Villarreal, Gheorghe Craioveanu, prinde din ce in ce mai des primul unsprezece. Asa s-a intamplat si miercuri seara in

O data cu accidentarea argentinianului Martin Palermo, atacantul roman al lui Villarreal, Gheorghe Craioveanu, prinde din ce in ce mai des primul unsprezece. Asa s-a intamplat si miercuri seara in meciul cu Sporting Gijon din prima mansa a optimilor de finala ale Cupei Spaniei, incheiat cu victoria cu 4-2 a "Submarinului galben". Craioveanu a avut o evolutie apreciata de publicatiile spaniole, in special datorita golului inscris in ultimul minut al primei reprize. Reusita lui a adus egalitatea pe tabela, Villarreal fiind condusa pana atunci cu 1-0. Celalalt jucator roman al "Submarinului galben", Costel Galca, nu a evoluat deloc, fiind doar rezerva. Intr-o alta partida din Cupa Spaniei, UD Salamanca a terminat la egalitate 2-2 pe teren propriu cu prim-divizionara Athletic Bilbao. La Salamanca au evoluat pe toata durata meciului si romanii Bogdan Stelea si Lucian Marinescu.