Înfrângere istorică pentru una dintre favoritele de la Indian Wells. A fost trimisă acasă în 59 de minute

Angelique Kerber

Turneul de la Indian Wells continuă în aceeaşi notă a marilor surprize, una dintre cele mai mari fiind consemnate în sferturile de finală.

Ştiri pe aceeaşi temă

Angelique Kerber, singura jucătoare din circuit care avea în 2018 mai multe victorii decât Simona Halep, a fost eliminată în mai puţin de o oră.

Kerber a pierdut în sferturi la Indian Wells în faţa rusoaicei Daria Kasatkina, care i-a administrat un sec 6-0, 6-2. Partida a durat 59 de minute.

Kasatkina are 20 de ani, ocupă locul 19 WTA şi este una dintre performerele de la Indian Wells. Ea le-a mai eliminat pe Siniakova, Sloane Stephens şi Caroline Wozniacki.

Dacă apreciezi acest articol, te așteptăm să intri în comunitatea de cititori de pe pagina noastră de Facebook, printr-un Like mai jos: