Turnu Severin: Aur la Judo pentru CSM Drobeta

0
Echipa câştigătoare, antrenată de Gicu Vasilan

La Turneul Internaţional din Kikinda- Serbia, desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute, CSM Drobeta a câştigat aurul pe echipe.

Oraşul Kikinda din Serbia a fost, pe perioada a două zile, gazda unui Turneu Internaţional de Judo, unde au fost prezente 7 ţări, 49 de cluburi, 600 de sportivi, pe 5 Tatami, pentru vârstele U 9, U11,U13,U15,U 17 şi echipe.

«C.S.M. Drobeta Turnu Severin a participat la această competiţie cu 12 sportivi, care au luptat la categoriile lor de vârstă şi greutate, dar şi la vârstele superioare, plus competiţia pe echipe care a fost un moment frumos plin de patimă şi unitate», ne-a precizat Lena Sterea, purtătorul de cuvânt al clubului.

Clasaţii de la această competiţie sunt: Locul I: Moţi Larisa (U 11); Vâlvoi Anda (U 13 şi U15), Borontiş Andreea (U 13) şi Stroe Ana Maria (U 11); Locul II: Andreca Tiberiu (U 17), Borontiş Andreea (U 11), Andronie Liviu (U 15), Burtic Bogdan (U 17) şi Ioviţă Roberta (U 11); Locul III: Moţi Larisa (U 9), Moţi Iasmina (U 15) şi Locul V: Dănoiu Eugen (U 13), Untaru Costel (U 13 şi U 15), Andronie Liviu (U 17), Moţi Iasmina (U 13), echipa României (sportivi de la C.S.M. Drobeta (6 sportivi), Arad (3 sportivi) şi Bucureşti (2 sportivi).

Clubul C.S.M. Drobeta s-a clasat pe primul loc la categoria de vârstă U 11, toate fetele fiind medaliate.