Unirea Slobozia rămâne fără victorie acasă

0

Deşi a revenit pe locul 3 al seriei a 2-a, Unirea se chinuie acasă, cu toate că face spectacol. În etapa cu numărul 30, fotbaliştii antrenaţi de Constantin Prepeliţă au remizat, scor 4-4, cu Farul II Constanţa.

Lipsiţi de grijile retrogradării, oaspeţii de pe malul mării au venit la Slobozia cu gândul de a juca totul pe o carte: atacul. Şi acest lucru le-a ieşit în majoritatea timpului.

Au deschis scorul in minutul 8, la greşeală a apărării slobozene dar au fost egalaţi câteva minute mai târziu. Evoluţia scorului s-a menţinut pe aceeaşi traiectorie, Farul conduce iar Unirea aleargă dupa egalare. Cu 10 minute înainte de final Unirea egalează la 4 şi tabela rămâne neschimbată până la fluierul final al arbitrului.

În urma acestui rezultat Unirea Slobozia se află pe locul 3 al clasamentului, cu 58 de puncte, iar săptămâna viitoare vor juca în deplasare la Partizanul Merei.