Echipa de baschet CSU Sibiu din nou înfrântă pe propriul teren

0

Baschetbaliştii sibieni nu au reuşit să bată nici echipa Craiovei. Meciul, deşi părea de partea sibienilor, s-a terminat 77-73.

Baschetbaliştii craioveni au produs surpriza rundei a 4-a, după ce au câştigat la Sibiu, confruntarea cu CSU Atlassib. Asta deşi, pe parcursul meciului, sibienii conduceau cu o diferenţă de 17 puncte.

Craiovenii s-au impus cu scorul de 77-73 (18-28, 20-10, 23-14, 16-21), după un început slab, dar o evoluţie foarte bună în sferturile doi şi trei, când au egalat la pauză şi au preluat apoi decisiv conducerea.

Principalii marcatori ai echipei gazdă au fost Bown, Calotă (ambii cu 21 de puncte), Crăciun (12) şi Haiduc (10).

Pentru SCM Craiova au marcat Wohlleb (24 de puncte), Wooten (20), Simms (11), Dodoc (9), Menelik (7) şi Stojakovic (6).

În următoarea etapă, CSU Atlasib Sibiu întâlneşte, în deplasare, CSM Oradea, pe 23 octombrie.