Bosniacul de trei puncte: Golubovic aduce victoria nemțenilor în meciul cu FC Brașov

0
Bucuria bosniacului Golubovic (stânga) după ce a înscris golul de 1-0 pentru Ceahlăul

Ceahlăul ajunge la 33 de puncte și are parte de sărbători de Paște liniștite. Antrenorul „stegarilor", Marius Șumudică, este îngrijorat că după trei meciuri fără victorie, echipa se scufundă tot mai mult spre retrogradare.

Singurul gol al meciului disputat în Vinerea Mare la Piatra Neamț a fost marcat de Bojan Goluboivic, în minutul 52, atacantul gazdelor ajungând la cota 4 reușite (două din 11 metri).

„La un moment dat, în cursul jocului, te lași dominat, așa cum a făcut de exemplu și Internazionale cu Barcelona în finala Champions League. A fost o strategie a noastră care a dat roade", a explicat Costel Ilie, antrenorul secund al FC Ceahlăul, pasul înapoi făcut de nemțeni după înscrierea golului.

Gazdele au mai înscris o dată în prima repriză, prin Constantinescu, dar golul a fost anulat la semnalizarea arbitrului asistent, pentru poziția de offside în care se găsea atacantul.

Brașovenii par să nu fi trecut peste șocul înfrângerii suferite în runda precendentă, pe teren propriu, cu Concordia Chiajna (scor 2-3).

„Nu  mai funcționează nimic. Am luat un gol care a venit dintr-o lipsă de concentrare a apărării. Meciul se ducea spre 0-0, nu merita nimeni să-l câștige. Dacă vom avea asemenea apariții, vom retrograda", a spus Șumudică la finalul meciului pierdut la Piatra Neamț.

Partida Ceahlăul-FC Brașov a contat pentru etapa a 26-a a Ligii I. Cu această victorie, nemțenii au acumulat 33 de puncte, în timp ce brașovenii au rămas cu 29 de puncte.

Rămâi pe neamt.adevarul.ro ca să afli toate informaţiile zilei!