Cluj: „Ceferiştii” Batin şi Digbeu au înscris din nou pentru UTA

0

Jucătorii împrumutaţi de CFR Cluj la echipe mai slab cotate pentru a avea meciuri în picioare, continuă să impresioneze. Ultima ispravă a acestora s-a consumat la Arad, unde Batin şi Digbeu au marcat

Viitorul pentru CFR Cluj sună bine, jucătorii împrumutaţi reuşind prestaţii de excepţie. După ce a fost cumpărat de CFR Cluj, în această vară, atacantul Paul Batin a demonstrat la UTA Arad, echipă la care a fost cedat sub formă de împrumut, că este un fotbalist valoros.

Acesta a înscris două goluri pentru echipa sa, în victoria cu 3-1 cu FC Drobeta. În minutul 29, băimăreanul a înscris cu o lovitură de cap dintre doi fundaşi adverşi, iar în partea a doua l-a executat fără probleme pe portarul oaspeţilor, de la şase metri.

Un alt fotbalist al celor din Gruia, Digbeu Leoh, de asemenea împrumutat la „Bătrâna Doamnă”, a închis tabela cu două minute înainte de final, cu o execuţie superbă la colţul lung.