Cei mai forţoşi atleţi din ţară se luptă pentru aur, la Codlea FOTOGALERIE

0

Sala de forţe Power Gym Codlea organizează a doua ediţie a concursului naţional de forţă, „Cupa power Gym Codlea", în luna noiembrie. Zeci de sportivi se vor lupta pentru o medalie de aur, scrie codlea-info.ro

Între timp, sportivii de la Codlea s-au întors cu câteva medalii de la Năvădori, unde a fost organizată cea de-a treia ediţie a concursului „Fii puternic! Fii athletic!"Municipiul Codlea a fost reprezentat de Dorin Zamant, Neluţu Chiţac şi Maria Guiman.

Click pe imaginile de mai sus pentru o fotogalerie de la concursul de la Năvodari!

Zamat a reuşit să obţină un loc patru la categoria 90 de kilograme, Chiţac, locul cinci, la categoria 100 de kilograme, iar Guiman a obţinut locul cinci la categoria 90 de kilograme.

Marian Chelaru, codleanul care a câştigat medalia de aur la ediţia precedentă a lipsit motivat.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!