Fostul stelist, Ochiroşii, a adus victoria Oţelului

0
Răzvan Ochiroşii

Oţelul Galaţi şi Internaţional Curtea de Argeş au fost primele echipe care au disputrat un meci oficial în Liga I, în anul 2010. Partida s-a jucat de la ora 14.00 şi nu a fost transmisă de niciun post TV.

Oţelul a câştigat cu 1-0, prin golul marcat în minutul 83 de jucătorul adus de la Steaua, Răzvan Ochiroşii. Gazdele au rămas în inferioritate numerică în minutul 88, după eliminarea lui Sîrghi, însă tot au reuşit să câştige partida.

Oţelul - Internaţional Curtea de Argeş 1-0

Marcator: Ochiroşii 83

Oţelul: 12. Grahovac - 23. Sălăgeanu, 18. Sg. Costin, 16. Sârghi, 3. Rîpă, 14. S. Ilie - 25. G. Neagu, 29. Giurgiu, 7. L. Iorga - 15. Ibeh, 9. Axente. Rezerve: 1. Baotici, 8. Antal, 21. Perendija, 2. Cîrjă, 37. Viglianti, 28. Ochiroşii, 27. Pena. Antrenor: Dorinel Munteanu

12. M. Popa - 15. G. Matei, 21. Chiricheş, 27. Pintilii, 24. Frăsineanu - 26. Abiodun, 8. Vezan, 28. Menassel, 10. Căt. Lazăr - 0. D. Stan, 19. Zăgrean. Rezerve: 22. Arcaba, 3. O. Viera, 25. Neagu, 5. E. Kone, 7. Răduţ, 2. C. Bacila, 9. Apostu. Antrenor: Ionuţ Badea