VIDEO Rezumatul meciului dintre Simona Halep şi Anastasia Sevastova, de la Cincinnati. Cum a învins românca fără a face un meci strălucit

0

Simona Halep este în sferturile turneului de la Cincinnati, după ce a trecut în două seturi de letona Anastasia Sevastova.

Halep a trecut de aceasta după o oră şi 19 minute, scor 6-4, 6-3, chiar dacă nu a făcut un meci strălucit. Halep a avut două momente de slăbiciune, între care unul destul de consistent, în primul set, când după 0-2, letona  a făcut 4-2.

Totuşi, Simona a fost superioară adversarei sale şi a reuşit să-şi impună valoarea, ajungând în sferturile de finală ale turneului dotat cu 2,3 milioane de dolari.

Simona Halep a ajuns astfel la o performanţă importantă în circuitul WTA, ea urmând a juca pentru a zecea oară în sferturile de finală ale unui turneu din 2017.