VIDEO Rezultat „bombă“ în Spania, bucurie pentru catalani: Real Madrid a pierdut meciul cu Girona

0
Zinedine Zidane, antrenor Real Madrid FOTO EPA

Real Madrid a pierdut meciul din deplasare cu Girona, deşi a intrat la pauză cu avantaj în faţa unei echipe care joacă pentru prima dată în prima divizie.

Echipa Girona a provocat mare bucurie în Catalunia, după ce a trecut cu 2-1 de Real Madrid, într-un meci contând pentru etapa a 10-a a campionatului spaniol.

Galacticii au condus cu 1-0 prin golul lui Isco din minutul 12, dar echipa catalană a întors meciul cu două goluri marcate în decurs de patru minute de Stuani (54) şi Portu (58). A doua reuşită a fost una incorectă, însă validată de arbitri, Portu aflându-se în situaţie de ofsaid.

A fost un rezultat „bombă“ pentru pariori şi unul care a provocat o bucurie imensă printre fanii Gironei, echipă aflată la primul sezon în La Liga.

Real este acum la 8 puncte în urma Barcelonei.