VIDEO Real Madrid s-a împiedicat în drumul către titlu. A primit gol în minutul 85 al derbyului cu Atletico

0
Cristiano Ronaldo

Real Madrid n-a reuşit să câştige derbyul cu Atletico Madrid, un hop serios în drumul echipei lui Zidane către titlul de campioană.

Meciul disputat pe un Santiago Bernabeu plin ochi s-a terminat la egalitate, 1-1. Real a deschis scorul prin Pepe, care a punctat cu o lovitură de cap în minutul 52 centrarea venită de la Toni Kroos.

Atletico a egalat în minutul 85 prin Griezmann, după o pasă inteligentă trimisă de Saul.

În urma acestui rezultat, Real face 72 de puncte. Pe locul doi se află Barcelona cu 69 de puncte, iar pe trei Atletico cu 62 de puncte.

Real şi Barcelona au câte un meci mai puţin disputat. Barca joacă diseară la malaga, iar Real are o restanţă cu Celta Vigo.