Revoltă la Paris: Unai Emery, arătat cu degetul de un jucător pentru eliminarea din Ligă. „M-a surprins neplăcut“

0

Actualul tehnician al parizienilor are zilele numărate la echipă, după ce, pentru al doilea sezon la rând, PSG a părăsit Liga Campionilor în optimi.

De altfel, jucătorii PSG-ului s-au şi revoltat deja împotriva actualului tehnician.

Introdus pe teren în minutul 76, la scorul de 1-1, neamţul Draxler a arătat cu degetul spre Unai Emery.

„N-am înţeles de ce n-am intrat imediat după golul lui Cavani (n.r. – schimbarea s-a făcut la cinci minute după ce scorul a devenit egal). Nu ştiam ce se întâmplă, am fost neplăcut surprins şi supărat pe această decizie a antrenorului. N-am avut intensitate pe teren. Am pasat, aşa cum ne-a cerut antrenorul, dar nu poţi să o elimini pe Real Madrid doar făcând asta. Trebuie să pui presiune pe Real Madrid când eşti condusă cu scorul general de 3-1, nu să pasezi în faţă şi în spate şi să speri să cadă ceva din cer. Era nevoie să punem presiune pe adversar încă de la început. Dar nu, n-am făcut asta, aşa că am meritat să fim eliminaţi“, a reacţionat mijlocaşul de 24 de ani.