Nadal îl spulberă pe Nishikori, Federer nu se împiedică de Wawrinka, vom avea 'Fedal' în semifinale la Roland Garros!

0
Elveţianul Roger Federer loveşte mingea în partida contra conaţionalului său Stan Wawrinka de la Roland Garros 2019 Paris Fraţa. FOTO EPA-EFE

Rafael Nadal şi Roger Federer şi-au curăţat sferturile lor de tablou şi se vor întâlni pentru a 39-a oară în ciruitul profesionist de tenis

Astăzi, Rafa Nadal s-a calificat pentru a 12-a oară în cariera în semifinalele de la Roland Garros după o victorie categorică în faţa japonezului Nishikori. scor 6-1, 6-1, 6-3, un meci care a durat o ora si 53 de minute.

Tot în sferturile Grand Slam-ului de la Paris, Roger Federer a trecut de compatriotul şi prietenul său Stan Wawrinka 7-6 (4), 4-6, 7-6 (5), 6-4

Astfel, în penultimul act al competiţiei, iubitorii tenisului vor  avea parte de încă un duel de vis între cei doi mari jucători