Indian Wells: când are loc meciul dintre Serena Williams şi Simona Halep

0
Simona Halep şi Serena Williams FOTO AP

Simona Halep şi Serena Williams se vor întâlni a opta oară, partida fiind programată în sferturile de finală ale Indian Wells.

Miercuri, Simona Halep, cap de serie numărul 5, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Indian Wells, după ce adversara ei din optimi, sportiva cehă Barbora Strycova, locul 37 WTA, a abandonat la scorul de 6-3, 1-0, pentru româncă. În sferturi, Simona va juca împotriva Serenei Williams, care a învins-o în optimi, în două seturi, pe Kateryna Bondarenko (locul 70 WTA).

Partida dintre Simona şi Serena e cel mai aşteptat sfert de finală de la Indian Wells.

Meciul va avea loc pe terenul principal miercuri seara la Indian Wells, joi dimineaţa în România, nu mai devreme de ora patru, şi va fi transmis în direct pe DolceSport.

Halep şi Williams s-au mai întâlnit de şapte ori până acum. Americanca a reuşit să se impună în şase dintre aceste partide, în timp ce Simona a învins-o o singură dată.

Sferturi de finală la Indian Wells

Serena-Halep
Kvitova-Radwanska
Azarenka-Rybarikova
Pliskova-Kasatkina

Pariu inedit pentru o victorie uriaşă. Simona Halep a acceptat o provocare în privinţa meciului cu Serena Williams

Darren Cahill a intervenit decisiv şi a schimbat soarta meciului. Vezi ce i-a spus Simonei Halep la scorul de 3-1 pentru Barbora Strycova

Primul cec mai important pentru Simona Halep, într-un an 2016 slab financiar pentru ea

Cad ca popicele! Urmăritoarele Simonei Halep din clasamentul WTA nu reuşesc să se apropie de jucătoarea noastră