CS U Craiova a remizat cu Dinamo, scor 0-0, în Liga I. Oltenii rămân pe locul 4

0

Formaţia CS Universitatea Craiova a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputată, pe teren propriu, în compania echipei Dinamo, în etapa a 27-a a Ligii I.

Meciul a fost întrerupt aproximativ trei minute în prima repriză, după ce o petardă a explodat lângă portarul formaţiei oaspete, Traian Marc. Petarda aruncată din peluză a explodat în minutul 4. Marc a părut iniţial să nu fie foarte afectat, dar apoi s-a prăbuşit pe gazon cu mâna la ureche. Portarul a primit îngrijiri, iar între timp fotbalistul echipei CS Universitatea Craiova, Pablo Brandan, le-a cerut suporterilor să nu mai arunce cu petarde. Jocul s-a reluat după scurt timp. În minutul 39, Herghelegiu a trimis mingea în poarta apărată de Marc, dar golul a fost anulat pentru ofsaid. Dinamo a jucat în inferioritate numerică din minutul 76, când Steliano Filip a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe.

CS U Craiova: Bălgrădean - Dumitraş, Acka, Izvoranu, Vătăjelu - Herghelegiu, Mateiu, Brandan, Tîrnăcop (Băluţă '79) - Bawab (Ivan '73), Rocha (Curelea '83). Antrenor: Sorin Cîrţu.

Dinamo Bucureşti: T. Marc - Bărboianu, A. Marc, Bunoza, Filip - Elhamed (M. Niculae '66), N. Grigore (Nedelceanu '78) - Gavrilă (Rotariu '66), M. Cristescu, V. Lazăr - Bilinski. Antrenor: Flavius Stoican.