Bogdan Stancu a revenit pe teren după zece săptămâni de pauză

0
Bogdan Stancu

Anghel Iordănescu are parte şi de o veste bună în perspectiva meciului de pe 13 iunie, contra Irlandei de Nord, partidă care se va disputa la Belfast.

Atacantul Bogdan Stancu, autor a două goluri în partida din toamnă, cu Finlanda, s-a întors pe gazon, după o pauză de zece săptămâni, pricinuită de o accidentare. Stancu a fost titular în partida Gencelrbirligi -Trabzonspor 1-1 şi a jucat pănă în minutul 71. Chiar dacă a lipsit o perioadă îndelungată. Stancu este în continuare golgheterul celor de la Genclerbirligi, cu opt goluri în 18 partide.  Formaţia sa ocupă locul 9 în clasament. Vestea revenirii lui este importantă ţinând cont că Iordănescu are două absenţe de marcă în atacul naţionalei, Marica şi Rusescu fiind operaţi şi punând capăt sezonului.