Are 34 de ani, i se spune „Robocop“ la câte operaţii a avut, tocmai a fost dat afară de la Vaslui, dar nu renunţă la fotbal. Coman vrea la Astra
0
Portarul poate semna, în următoarele zile, cu Astra Giurgiu, şi a lăudat echipa înainte de primul meci european din istoria clubului.
Astra va juca, mâine, în deplasare, în Slovenia, cu Domzale (21.45 / Dolce Sport), în turul I preliminar al Ligii Europa. Giurgiuvenii vor fi susţinuţi şi de portarul Dani Coman, care se află în tratative cu formaţia patronată de Ioan Niculae.
„Astra are o bună organizare, acum are un antrenor, pe Isăilă, pe care îl cunosc, şi care cu siguranţă va ajunge un mare antrenor al României. Vede bine fotbalul şi e şi un băiat inteligent. Astra are stabilitate financiară întrucât domnul Niculae ştie foarte bine ce înseamnă să faci performanţă. Eu cred că în următorii ani Astra se va bate pentru câştigarea campionatului şi sunt sigur că va trece de Domzale“, a declarat Coman la Dolce Sport.