Record de invincibilitate pentru antrenorul Paul Codrea la ASU Politehnica Timişoara

0
Paul Codrea a fost felicitat şi de suporteri. FOTO: Arhivă

Echipa din Liga a 4-a, adoptată de o bună parte a microbiştilor din oraş, a terminat turul campionatului pe prima poziţie şi este neînvinsă în campionat în anul calendaristic 2013.

Ultimul meci din acest an a însemnat o victorie muncită pentru ASU, care s-a impus greu, cu 3-2, în faţa Unirii Sânnicolau Mare. „O victorie grea, împotriva unei echipe bune. Le-am zis băieţilor şi înainte de meci că Sânnicolaul formează o echipă bună, cu jucători tineri, talentaţi, care a venit să joace fotbal. Noi am început foarte prost jocul, apoi am reuşit să revenim la conducerea partidei, dar din păcate dintr-o fază fixă a venit al doilea lor gol. După pauză, jocul a fost ceva mai încâlcit, poate a şi scăzut din calitate, dar una peste alta am meritat victoria. Un pic mi-a fost teamă în repriza a doua, pentru că nu reuşeam să facem ceea ce ne-am propus. Deşi am atacat, n-am făcut-o convingător şi n-am avut situaţii clare”, a spus Paul Codrea după meciul de duminică.

Echipa Universităţii Politehnica a avut în turul din Liga 4 un parcurs identic cu cel din returul campionatului judeţean din sezonul trecut: o singură înfrângere şi în rest doar victorii. La finalul turului din Liga a 4-a timişeană, ASU Politehnica are 46 de puncte din 48 posibile şi un avans de 3 puncte faţă de principala contracandidată, CS Ghiroda.

Citeşte şi:

Tricoul lui Pantilimon de la Manchester City, vândut la licitaţie cu 1.000 de euro de microbiştii timişoreni

FOTO Spectacol în tribune şi pe teren la derby-ul Timişoarei din Liga a IV-a. CFR Timişoara - ASU Politehnica 0-4