VOLEI: Live text - Liga Campionilor - CSU Metal - Odintsovo 3-2 de la 0-2

0
Luptă între Metal şi Tomis pentru titlu

Campioana României joacă la această oră al doilea meci pe teren propriu din Liga Campionilor, în compania formaţiei ruse Odintsovo. Echipa din Galaţi dă dovadă de o putere de luptă extraordinară şi revine în forţă de la 0-2 la seturi şi 20-22 în setul trei.

Amănunte şi reacţii de la acest meci, mâine în "Adevărul de Seară - Galaţi" şi pe www.galaţi.adevărul.ro

setul V, decisiv:

15-7, Metal câştigă după ce în primele două seturi formaţia rusă a dominat categoric. Revenire uluitoare şi victorie care în proporţie de 99,99% asigură calificarea echpei gălăţene din grupa D a Ligii Campionilor.

14-6, Metal Galaţi are minge de meci, de la 0-2 la seturi. Incredibil dar adevărat!

12-6, aproape imposibil să ratăm o victorie fantastică. hai fetelor, HAI METAL!

10-6

9-4, Metal este extrerm de aproape de o întoarcere de scor  de povestit la gura sobei

Campioana României mai pune un punct avasn distanţei faţă de Odintsovo: 7-3

5-2 pentru Metal Galaţi

Metal conduce cu 3-1

setul IV

25-16 şi Metal egalează situaţia la seturi

24-16, un singur punct pentru CSU Metal până la tie-break

22-15, echipa rusă punctează dar nu mai poate conta în acest set. Sperăm ca la Metal să fie "odihna" înaintea setul decisiv

Metal face legea pe teren, 17-8 un scor de la care Odintsovo nu mai are cum să revină decât teoretic, în acest set.

13-4

10-2, Metal zburdă

4-0, bravoo Metal,

setul III  24-24, 26-24. HAI METAL! Trupa lui Terzic ne dă speranţe într-o revenire uluitoare.

Setul trei părea a fi ultimul dar Metal a revenit fantastic. De la 12-17, când totul părea irecuperabil!!! Apoi de la 20-22 au ajuns la 24-22.

Odintsovo a dominat clar primele două seturi din meciul disputat la Buzău, 25-19 şi 25 -18