Unirea Urziceni - FC Braşov: 1-1 (0-1)

0

Formaţia FC Braşov a încheiat la egalitate, luni, în deplasare, scor 1-1, meciul susţinut în compania echipei Unirea Urziceni, contând pentru etapa a XXII-a a Ligii I.

Pentru FC Braşov a marcat Cristescu '5, în timp ce Unirea a egalat prin Apostol '89. FC Braşov a deschis scorul prin Marian Cristescu, în minutul 5, care a reluat cu capul o centrare a lui Williams. Unirea Urziceni a egalat în minutul 89 prin Iulian Apostol, care a marcat din lovitură liberă de la circa 20 de metri.

Unirea Urziceni: 1. Curcă - 18. Blay (84. Teuşan '80), 16. E. Nicu, 24. Mustaţă, 27. Homei (Scărlătescu '60) - 29. Tobă, 32. Apostol, 21. Buşcă, 20. Toşca - 90. Mihalcea, 14. Rusescu. Antrenor: Marian Pană.

FC Braşov: 1. Marc - 21. Rusu, 4. Diego Gaucho, 15. Oros, 12. Cr. Ionescu - 25. Toloza - 16. Viveiros (27. Năstăsie '22), 10. Ilyeş, 18. Cristescu (23. Cardoso '89), 26. Wiliams (20. Voicu '74) - 80. Teixteira. Antrenor: Antonio Conceicao.

Cartonaşe galbene: Rusescu '21, Teuşan '85 / Viveiros '18, Cristescu '88

Meciul a fost arbitrat de Dragoş Istrate, ajutat la cele două linii de Mircea Orbuleţ şi Iulian Radu, în timp ce Claudiu Baboia a fost rezervă. Observatorii partidei au fost Tudor Constantinescu şi Marian Rusen. Înainte de începerea partidei s-a ţinut un minut de reculegere în memoria victimelor cutremurului din Japonia.

Ai aflat ceva interesant, ai pozat sau ai filmat? Scrie-ne pe brasov@adevarul.ro!