Tulcea: Un tânăr bănuit că ar fi condus beat a refuzat să se legitimeze în faţa oamenilor legii

0
Publicat:
Ultima actualizare:

M. Ionuţ (26 de ani) le-a dat de furcă oamenilor legii. Iniţial a refuzat să se legitimeze, după care a refuzat testarea cu etilotestul. S-a ales cu dosar penal şi cu amenzi.

Puştiul, din Greci, conducea un Ford în zona localităii Măcin. A fost oprit de poliţie, dar a refuzat să se legimitmeze. Pentru acest refuz a primit o amendă de 100 de lei.
„Întrucât mirosea puternic a alcool, acestuia i-a fost solicitat testul cu aparatul etilotest. Acesta a refuzat, astfel că a fost invitat la spitalul orăşenesc Măcin în vederea recoltării de probe biologice pentru stabilirea alcoolemiei. A refuzat şi acest test“, spune maior Liviu Stoica, purtător de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Jandarmi Tulcea. 
Pentru acest refuz i s-a întocmit dosar penal. Actele întocmite au fost predate echipei operative din cadrul Biroului de poliţie al localităţii Măcin pentru continuarea cercetărilor.


Tulcea

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite