Primul hypermarket Carrefour din Timişoara se va deschide în mall-ul din Calea Şagului

0
Publicat:
Ultima actualizare:
Magazinele Carrefour care sunt acum în Timişoara funcţionează în regim market Foto Arhivă
Magazinele Carrefour care sunt acum în Timişoara funcţionează în regim market Foto Arhivă

Reprezentanţii fondului de investiţii NEPI, care construieşte la Timişoara un mall pe terenul fostei fabrici Detmatina anunţă deschiderea în cadrul mall-ului a unui hypermarket Carrefour, potrivit economica.net.

Procesul de obţinere a autorizaţiilor penru construirea unui mall de 80.000 de metri pătraţi în Calea Şagului din Timişoara, înregistrează „progrese semnificative”, susţin reprezentanţii fondului de investiţii NEPI, citaţi de economica.net. Potrivit aceleiaşi surse, reprezentanţii fondului care a cumpărat în primăvara acestui an terenul pe care s-a aflat fosta fabrică Dermatina, intenţionează să deschidă în cadrul mall-ului şi un hypermarket Carrefour, care să fie retailerul ancoră.

Prima fază a proiectului va avea o suprafaţă închiriabilă de 55.700 mp şi va include spaţii de divertisment şi agrement, iar ancora centrului comercial va fi un hipermarket Carrefour, arată economica.net. Sursa citată mai precizează că fondul de investiţii a mai deschis hypermarketuri similare în Ploieşti Shopping City, Vulcan Value Centre (Bucureşti), Shopping City Galaţi şi Shopping City Targu Jiu. 

Timişoara

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite