Doi profesori de la Universitatea de Vest „Vasile Goldiş” Arad au fost trimiși în judecată

0
0
Publicat:
Ultima actualizare:
Decanul şi prodecanul Facultăţii de Ştiinţe Economice au fost trimişi în judecată
Decanul şi prodecanul Facultăţii de Ştiinţe Economice au fost trimişi în judecată

Decanul şi prodecanul Facultăţii de Ştiinţe Economice din cadrul Universităţii de Vest Vasile Goldiş Arad au fost timişi în judecată de către procurorii DNA din cadrul Serviciului Teritorial Cluj.

Sabin Ilieş, prodecanul Facultăţii de Ştiinţe Economice împreună cu Florin Dumescu, decanul Facultăţii de Ştiinţe Economice şi alături de alte cadre didactice sunt cercetaţi pentru infracţiuni de trafic de influenţă, complicitate la fals material în înscrisuri oficiale, uz de fals în vederea obţinerii bunuri sau alte foloase necuvenite, în formă repetată.

Top articole

Partenerii noștri


Ultimele știri
Cele mai citite