VIDEO Serena Williams, prima finalistă de la Turneul Campioanelor. Americanca a cedat nervos, distrugându-şi racheta

0

Partida dintre liderul american Serena Williams şi daneza Caroline Wozniacki (8 WTA), disputată sâmbătă, în cadrul semifinalelor de la Turneul Campioanelor, s-a încheiat cu 2-1 la seturi în favoarea celei dintâi.

Două ore şi 15 minute a durat meciul în care s-a decis prima finalistă de la Turneul Campioanelor. Caroline Wozniacki a debutat în forţă în primul set, impunându-se cu 6-2. Egalarea nu a întârziat să apară, Serena Williams câştigând apoi cu 6-3, iar decisivul s-a jucat o oră şi 18 minute, terminându-se 7-6 (8/6), după ce americanca a reuşit să revină în tie-break de la 1-4.

Serena Williams a avut câteva ieşiri nervoase de-a lungul partidei, însă de remarcat este momentul în care a dat cu racheta de pământ până când a rupt-o, nefiind foarte clar în clipa aceea la ce sport vrea să participe.

FOTO Simona Halep s-a calificat în finala de la Turneul Campioanelor, acolo unde o va reîntâlni pe Serena Williams