Unirea Urziceni a promovat în "A"
0Câştigătoare a barajului de promovare, Unirea Urziceni va evolua, pentru prima dată în istorie, în prima divizie din România. Ialomiţenii au învins, în ultimul meci, pe Forex Braşov,
Câştigătoare a barajului de promovare, Unirea Urziceni va evolua, pentru prima dată în istorie, în prima divizie din România. Ialomiţenii au învins, în ultimul meci, pe Forex Braşov, cealaltă candidată la promovare, cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Predescu. "Fără noi transferuri ne va fi greu să supravieţuim, pentru că este o diferenţă mare între primul şi cel de-al doilea eşalon. Obiectivul nostru este să formăm o echipă cu care să facem faţă cu brio în Divizia A", a spus antrenorul Unirii, Costel Orac. Echipa, care este susţinută de Gigi Neţoiu, unul dintre finanţatorii dinamovişti, este a patra promovată în "A" după Ceahlăul, Universitatea Craiova şi Liberty Oradea (clubul bihorean va fuziona cel mai probabil cu Pandurii Tg. Jiu).























































