Steaua - Schalke 1-1 la Under 19! Puştiul Grădinaru a marcat din nou!

0

Înaintea confruntării dintre echipele "mari", a avut loc dusputa formaţiilor de tineret. Trupele Under 19 de la Steaua şi Schalke au încheiat egal, 1-1.

În primele trei dispute, rezultatul de la tineret s-a repetat şi la echipa mare. Astăzi, înaintea confruntării cu germanii de la Schalke, juniorii Stelei au făcut 1-1 cu formaţia Under 19 a nemţilor.

Steaua a deschis scorul în minutul 2, prin puştiul Răzvan Grădinaru, cel care s-a remarcat şi în precedetenele meciuri. Schalke a egalat în minutul 26 după un şut al lui Sane.

Grădinaru a început fotbalul la Dinamo, dar la 14 ani a trecut la Steaua, în momentul în care s-au pus bazele Academiei desfiinţate între timp.

Clasamentul arată aşa: Chlesea 13 puncte, Schalke 7, Steaua 5, Basel 1.

În ultimul meci de la Under 19,c Steaua joacă pe terenul lui Chelsea şi trebuie să câştige, iar Schalke să piardă cu Basel.