Andone spune ca Irimia nu a jucat la Dinamo la adevarata sa valoare
0Antrenorul echipei Dinamo Bucuresti, Ioan Andone, a declarat ca fundasul Cristian Irimia, care a semnat un contract pe cinci sezoane cu gruparea Dinamo Kiev, nu a jucat in Romania la posibilitatile
Antrenorul echipei Dinamo Bucuresti, Ioan Andone, a declarat ca fundasul Cristian Irimia, care a semnat un contract pe cinci sezoane cu gruparea Dinamo Kiev, nu a jucat in Romania la posibilitatile sale maxime, informeaza site-ul oficial al gruparii din Soseaua Stefan cel Mare. "Irimia este un jucator cu reale perspective. Il cunosc foarte bine. Nu a fost ales la intamplare de cei de la Kiev, care urmaresc foarte atent fotbalistii tineri. La Dinamo, Irimia nu a jucat la posibilitatile maxime pe care le are. El poate mult mai mult si sper sa-si demonstreze valoarea la Dinamo Kiev. Poate fi un posibil component al nationalei Romaniei, dar numai prin evolutiile din teren", a spus Andone. Cristian Irimia devine al treilea jucator roman din lotul lui Dinamo Kiev, alaturi de Florin Cernat si Tiberiu Ghioane, fiind totodata al doilea dinamovist transferat la gruparea din Kiev, dupa Cernat in anul 2001. Irimia va incepe pregatirea cu Dinamo Kiev pe 3 ianuarie 2005.























































