Meci cu şapte goluri la prezentarea lotului Universităţii! Costea a reuşit un hat-trick, tribunele au fost goale

0

Universitatea Craiova şi-a prezentat lotul, la Severin, printr-un amical cu concitadina Gaz Metan CFR la care au asistat aproape 1.500 de spectatori.

Elevii lui Aurel Ţicleanu au câştigat cu 4-3 acest ultim test înainte de debutul sezonului, dar spun că aşteaptă încrezători duelul din prima etapă cu campioana CFR Cluj.

Ştiinţa a avut o primă repriză încântătoare, în care Mihai Costea a făcut show, marcând de trei ori şi pasând pentru golul al patrulea reuşit de Dina.

Costea a punctat în minutele 8 (cu un şut plasat pe lângă portar), 18 (lob peste portar) şi 21 (şut la vinclu din unghi), Dina marcând şi el cu un voleu din marginea careului.

La reluare, după mai multe schimbări, Universitatea a redus motoarele, iar Gaz Metan CFR a înscris de trei ori, prin Boroiban (dublă) şi Oprea, primul gol după un şut de la 35 de metri.

Craiova a încheiat seria amicalelor cu un succes şi se pregăteşte de întâlnirea de sâmbăta viitoare cu CFR Cluj.

4-3

Universitatea: S. Lung - Bărboianu, V. Găman, Iliev, Buşu -  Prepeliţă, Dilevski, Gargorov, M. Costea - Dina, Stoianof. Antrenor: Aurel Ţicleanu.