Fotbal/ FC Panciu a câştigat la Galaţi meciul de “Cupa României” cu echipa locală Dunărea II

0

Singurul gol al partiei a fost marcat de vârful de atac păncean Stoian. În ultimele minute vrâncenii au jucat cu un om mai puţin pe teren, după ce Marin a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene

Echipa de liga a treia FC Panciu s-a calificat mai departe în "Cupa României", după ce a învins ieri, la Galaţi, cu scorul de 1-0, formaţia locală Dunărea II, care activează în liga a IV-a.

Singurul gol al meciului a fost marcat chiar în debutul partidei, de Stoian.

Vrâncenii s-au aflat la cârma meciului şi puteau să obţină un scor mult mai consistent dacă nu ar fi dat cu piciorul la atâtea ocazii.

În ultimele cinci minute, FC Panciu a jucat cu un om mai puţin pe teren, după ce Marin a fost eliminat pentru al doilea cartonaş galben.