VIDEO Probleme pentru Olăroiu şi Rădoi. Al Ahli a pierdut din nou acasă

0
Cosmin Olăroiu

Al Ahli Dubai, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu şi unde evoluează Mirel Rădoi, a pierdut pe teren propriu, scor 0-1, în faţa lui Emirates Club.

În urma acestui rezultat Al Ahli ocupă locul şapte în EAU, după 11 etape disputate. Golul victoriei oaspeţilor a fost marcat de Luiz în minutul 62, într-un meci în care Mirel Rădoi l-a început ca titular şi a fost schimbat în minutul 83.

Al Ahli se află la şase puncte distanţă de liderul Al Wahda, care nu a pierdut niciun meci în acest sezon. Tehnicianul acesteia este Jose Peseiro, portughezul care a fost la Rapid în urmă cu ceva ani.

Celălalt antrenor român care activează în Emiratele Arabe Unite, Ion Marin, se află cu echipa sa, Al Dharfra, pe locul zece în campionat.