VIDEO Ce i-a spus antrenorul Darren Cahill Simonei Halep, determinând-o pe aceasta să abandoneze în meciul cu Ekaterina Makarova

0

Simona Halep s-a oprit în sferturile turneului de la Washinghton, după ce a decis să abandoneze în setul decisiv al meciului cu Makarova.

Simona a luat decizia de a ieşi de pe teren, la scorul de 6-2, 3-6, 0-1, după ce a fost consultată de echipa medicală, care i-a luat tensiunea.

În prealabil, ea a avut o discuţie cu antrenorul Darren Cahill, care i-a spus: "Ai jucat trei meciuri pe canicula aceasta. După trei game-uri vreau să discuţi cu medicul, sa vezi daca iti poti reduce caldura corpului. Dacă nu, nu vreau să joci aşa. Te opreşti. Rişti să te afecteze pentru câteva saptamani"

Halep a precizat ulterior că s-a simţit rău şi în noaptea dinaintea partidei, din cauza căldurii